FIRMA je pro většinu z nás CELOŽIVOTNÍ INVESTICE. My, co jsme nebudovali tzv. START-UP a nehledali jsme investora, my co jsme sami investovali mnoho let svého života a spoustu svých osobních či rodinných financí a času, do svého celoživotního podnikání zjišťujeme, že bychom rádi naši investici zhodnotili.

 

Důvody, které vás mohou vést k prodeji firmy, mohou být různé. Třeba pomýšlíte na zasloužený odpočinek, máte zdravotní problémy, nebo spory se společníkem, nebo jste získal nežádoucí dědictví, či ztratil motivaci, popř. vás trápí syndrom vyhoření. To jsou jedny z hlavních faktorů, které většinu podnikatelů vede k úvaze o porodeji firmy.

 

Z tohoto pohledu každému z nás vyvstane spousta otázek, o kterých jsme doposud nikdy nepřemýšleli a na které vám rádi odpovíme, poradíme.  Pomůžeme s hledáním potencionálního zájemce, či s prodejem vámi vybranému zájemci.

 

Způsob prodeje firmy se bude samozřejmě lišit podle jejího stavu a skutečnosti, zda je firma zdravá a fungující, nebo s problémy (…ale kdo je nemá, že?). Vzhledem k tomu, že se jedná o vaši CELOŽIVOTNÍ INVESTICI, je rozumné tuto transakci řešit s předstihem a mít dostatek času k připravení firmy k prodeji.

 

Firma je jako nevěsta, která chce být na svatbě nejkrásnější ze všech a být svému milému tou nejcennější.

 

Jsme připraveni provést vás kompletně celou etapou prodeje, od přípravy až po vypořádání transakce. Po celý rok vás tady na Li budeme informovat o problematice prodeje firmy.

 

Sledujte nás.

Autor článku: Ing. Petr Pavlita
www.invest-forum.cz